3 Būdai, kaip ištestuoti naujų produktų idėjas

validate-your-idea

Prieš įvedant ar kuriant naują produktą, svarbu įsitikinti ar jam bus paklausa. Manote, kad žinote, ko nori Jūsų klientai? Svarbu ne tik žinoti, bet ir įsitikinti naudojantis esama informacija. Turbūt girdėjote, kaip svarbu įsitikinti apie produkto paklausą ir susidomėjimą prieš investuojant laiką, pinigus ir kitus resursus. Kaip tai padaryti?

Daug kas bando aptarti naujų produktų idėjas per susitikimą su savo kolegomis ar draugais, tačiau svarbu nepamiršti į viską pažvelgti iš būsimų klientų perspektyvos ir patikrinti savo prielaidas remiantis statistiniais duomenimis.

Žemiau pateikti trys metodai padės jums geriau išsiaiškinti, koks gali būti potencialas rinkoje ir ar būtų susidomėjimas jį pirkti.

# 1 metodas – Ištirkite potencialius raktažodžius, kad geriau pažintumėte pirkėjų susidomėjimą

Vienas iš pirmųjų ir pamatinių žingsnių, kurių galite imtis norėdami nustatyti, ar yra perspektyvi rinka parduoti savo produktus – tirti raktinių žodžių paieškos kiekį. Tai rodo, kiek žmonių per pastarąjį laikotarpį ieško Jūsų konkretaus raktinio žodžio, o iš gautų rezultatų, galite spręsti kokia yra geriausia produkto idėja.

Yra daug raktinių žodžių tyrimų įrankių ir „Google“ turi vieną iš jų – nemokamą „Google Keywords Planner“. Jums nereikia kurti „Google“ mokamų reklamų, kad galėtumėte pasiekti šį įrankį, užteks turėti paskyrą. Pirmasis žingsnis naudojant raktinių žodžių apimties tyrimus yra sukurti raktinių žodžių ar frazių sąrašą. Vienas iš pavyzdžių, jei parduodate batelius sportui, raktiniai žodžiai gali būti tiesiog „sportbačiai“ arba „batai“. Taip pat, galite patikslinti ir rašyti „teniso batai“ ar „laisvalaikio batai“. Tai labai naudinga tiriant galimos nišos paklausą. Kai apsvarstėte raktinius žodžius, galite juos įvesti tiesiai į raktinių žodžių planavimo įrankį ir pamatyti vidutines mėnesio paieškos apimtis bei konkurencijos lygį (tai yra puikus rodiklis pasirinkus nišą) šiems raktiniams žodžiams „Google AdWords“ lauke.

Verta paminėti, kad raktinių žodžių analizės įrankiai ne visuomet teisingi. Raktinių žodžių apimties duomenys, kuriuos jie generuoja, yra geras rodiklis, kokia galėtų būti tikroji paieškos apimtis, tačiau pasitaiko klaidų, kadangi tai nėra tikslusis mokslas. Priklausomai nuo naudojamų raktinių žodžių, rezultatai gali netiksliai parodyti, ne tik kiek žmonių nori įsigyti produktą kas mėnesį, bet ir koks susidomėjimas pačia produkto idėja.

# 2 metodas – naudokite „Google Trends“, kad suprastumėte rinkos situaciją, produktų sezoniškumą ir populiarumą

Dalis jūsų rinkos apžvalgos proceso turėtų būti produkto populiarumo apžvelgimas naudojant įrankį „Google Trends“. Tai padės suprasti produkto rinkos situaciją ir sezoniškumą.

Įvedus produkto raktinius žodžius į „Google Trends”, bus sukurtas grafikas, atspindintis apimties duomenis, kurie parodys, kada ir kaip dažnai jūsų konkretus raktinis žodis buvo ieškomas metų laikotarpyje. Taip pat, tai gali parodyti šių raktinių žodžių rinka augimą ar mažėjimą bei jų sezoninį patrauklumą. Vienu metu galite įvesti kelis raktinius žodžius, tai leidžia pastebėti jų santykinį palyginimą ir pasirinkus skirtingas šalis, lengviau suprasti šių raktinių žodžių geografinį populiarumą. Šis metodas padės suprasti situaciją rinkoje, sezoniškumą ir patrauklumą bei palyginti su kitais galimais produktais.

# 3 metodas – pabandykite parduoti keletą produktų mėginių internete

Yra daug ir įvairių būdų, kuriuos naudodami galite geriau pažinti savo produktą, tačiau svarbiausia išsiaiškinti ir sužinoti, ar jūsų surinkti duomenys analizės metu yra teisingi.

Priklausomai nuo jūsų produkto tipo ir esamų pardavimų skaičiaus, produkto mėginių pasiūlymas klientams galėtų būti puiki pradžia pasitikrinti jų paklausą rinkoje. Rekomenduojama pradėti mažais žingsneliais. Pradžioje užsakykite mažesnę partiją, vėliau matant sėkmingus rezultatus, galite didinti siūlomų mėginių kiekį. Jei turite ne vieną produktą, kurį norite parduoti, galite pabandyti paleisti keletą reklamų, kad pamatytumėte, kaip sėkmingai jos veikia. Greičiausias ir pigiausias būdas, priklausomai nuo jūsų auditorijos ir produkto, išbandyti „Facebook Ads” ir „Instagram” reklamos platformas. Gauti rezultatai gali padėti suprasti, kokia yra jūsų produkto paklausa ir galimas rinkos augimo potencialas.

Prieš prieš pradedant reklamos kampanijas įsitikinkite, kad jūsų reklama yra įtikinama ir patraukli. Be to, apsvarstykite galimybę testuoti reklamas (A/B testavimas), kad pamatytumėte, kurios kampanijos veikia geriau nei kitos. Jei pasirinkote naudoti šį produkto rinkos apžvalgos metodą, galite susidurti su sunkumais bandant įsiūlyti žmonėms jūsų produktų mėginius. Sėkmingams pardavimams užtikrinti, siūlome aiškiai apibrėžti savo tikslinę auditoriją, kuri iš tikrųjų domisi tuo, ką darote. Žinoma, aukščiau išvardintų metodų gali nepakakti, tad siūlome peržiūrėti dar keletą papildomų idėjų:

• Konsultavimasis interneto forumuose;

• Bendrai visuomenės finansuojamos kampanijos (angl. Crowdfunding) paleidimas;

• Stebėkite socialines žiniasklaidos priemones ir tendencijas;

• Rinkos konkurencijos tyrimas;

• Sėkmingų atvejų tyrimas;

• Bendradarbiavimas su rinkos nuomonės lyderiais;

Rekomenduojame pabandyti keletą būdų, kurie leistų išsigryninti savo produkto idėjas prieš juos paleidžiant į rinką. Aukščiau išvardinti metodai gali būti labai naudingi kuriant ir išleidžiant naujų produktų planus ir strategijas. Kai jūsų idėja ir auditorija bus aiškiai apibrėžta, bus lengviau įvykdyti sekančius etapus produkto vystyme.

O jei jums reikia pagalbos testuojant savo produkto idėjas, mes visada esame čia – tiesiog užpildykite mūsų kontaktinę formą ar parašykite el. laišką [email protected] 🙂