Kaip sėkmingai startuoti e-komercijos versle su PrestaShop?

start-business-prestashop

Sakoma, jog žengti pirmus žingsnius – sunkiausia. Naujo verslo kūrimui galioja tokios pačios taisyklės. Didelis entuziazmas leis sėkmingai startuoti sudarant verslo planą, išsirenkant norimus produktus, tačiau prekių įvedimas į rinką kartu atneša ir daug netikėtų iššūkių.

E-komercijos populiarumas kiekvienais metais auga, bet naujiems rinkos dalyviams tenka priimti nemažai svarbių sprendimų. Nuo ko pradėti? Kokią platformą pasirinkti? Kokių žinių prireiks administruojant e-parduotuvę? Tai tik keli klausimai į kuriuos teks atsakyti, formuojant savo verslo strategiją.

Šiame straipsnyje apžvelgsime svarbiausius PrestaShop platformos privalumus, pasidalinsime naudingais patarimais, kaip palengvinti naujos e-parduotuvės kūrimą ir padėsime suprasti, ko reikia sėkmingai veikiančiai e-parduotuvei.


Kodėl verta rinktis PrestaShop platformą?

1. PrestaShop buvo sukurta Prancūzijoje 2007 metais ir per trumpą laiką tapo tarptautine kompanija. Nuo pirmosios pristatytos versijos platforma yra nuolat tobulinama pagal vartotojų poreikius ir rinkos tendencijas. Protingi sprendimai ir aktyvi PrestaShop bendruomenė sukūrė tinkamą sinergiją, kuri jau daugiau kaip dešimtmetį padeda PrestaShop išlikti e-komercijos platformų lyderių sąrašo viršuje.

2. PrestaShop sukurta remiantis atviro kodo (angl. open-source) principu ir per savo gyvavimo metus subūrė įspūdingą bendruomenę su daugiau nei 1 000 000 narių. Invertus komanda aktyviai prisideda prie tobulinimo darbų ir galime džiaugtis, jog mūsų programuotojai pirmauja pagal atliktų patobulinimų skaičių (šiuo metu užima tris pirmąsias vietas sąraše ;)) sudaromu remiantis duomenimis iš 195 pasaulio šalių. Kadangi PrestaShop sukurta atviro kodo principu, ji yra nemokama.

3. Yra tūkstančiai būdų pritaikyti ir koreguoti PrestaShop pagal individualius verslo poreikius. Didelis platformos privalumas, jog galimybės nuolat plečiamos moderniais įskiepiais, temomis bei integracijomis su naujausiais mokėjimo, siuntimo ir kitų paslaugų tiekėjais, šalia jau turimų didžiųjų rinkos žaidėjų.

4. Platforma pritaikyta naudojimui su daugiau nei 30 populiariausių kalbų. Reaguojant į naujų rinkų stiprėjimą, greitu metu sąrašas bus papildytas dar 10 kalbų pasirinkimu. Šis privalumas leidžia lengviau plėstis skirtingose šalyse, o Jums nebereikės sukti galvos dėl naujos e-parduotuvės kūrimo ar ieškoti kitų būdų kaip pasiekti užsienio rinkų klientus.

5. Naujoji PrestaShop 1.7 versija sukurta pagal Symfony – PHP programavimo kalbos “karkasą”. Tai svarbus strateginis sprendimas, kuris leis ir toliau ne tik praplėsti platformos funkcijų galimybes, bet ir pritaikyti PrestaShop prie didelių el. parduotuvių poreikių.

Šalia išvardintų punktų svarbu pabrėžti, jog PrestaShop komanda nuolat dirba ties saugumo standartų atnaujinimu, daugiakalbės sąsajos stiprinimu, naujų funkcijų kūrimu, turėdami pagrindinį tikslą – suteikti vartotojui palankų bei ekonomišką platformos valdymą.

Įsidiegus standartinę PrestaShop e-parduotuvę bazinės funkcijas vartotojui suteikiamos visiškai nemokamai. Norint praplėsti veikimo galimybes, už vienkartinį mokestį galima rinktis iš daugiau nei 5000 jau sukurtų modulių oficialiame Addons Marketplace puslapyje. Siekiant suteikti tik geriausią patirtį klientams, pirkimas yra apsaugotas su grąžinimo garantija ir kitais privalumais, kurie yra aktualūs pradedant savo verslo kelionę internetinėje komercijoje.

Pirmieji žingsniai

Nuo šių metų PrestaShop pristatė dar vieną naujovę. Naujieji vartotojai, priklausomai nuo verslo modelio ir jo apimties, gali rinktis iš kelių platformos sprendimų: Prestashop arba PrestaShop Ready.

PrestaShop Ready – nauja ir atskira PrestaShop versija, leidžianti supaprastinti procesus, kadangi e-parduotuvės valdytojams nereikia rūpintis e-parduotuvės talpinimo paslaugomis. Žinoma, dėl šios unifikuotos sistemos taip pat yra sumažintas valdymo pasirinkimų ir galimybių skaičius, tačiau daugeliui startuojančių verslų – individualūs pritaikymai nėra reikalingi, o lengvas administravimas vertinamas kaip didžiausias privalumas.

Standartinė Prestashop parduotuvė puikiai pateisina kompleksinio verslo modelio lūkesčius, tačiau norint pradėti e-prekybą – sistemos įdiegimas ir el. parduotuvės įdiegimas yra svarbiausias pradinis žingsnis, kurio procesą galima sutrumpinti su PrestaShop Ready.

Šiame straipsnyje nesigilinsime į marketingo strategijos aspektus ir labiau susitelksime į techninių procesų vykdymą. Visų pirma, po e-parduotuvės įdiegimo rekomenduojama įsivertinti ir papildomų modulių poreikį pagal planuojama verslo modelį, galimybes ir tikslinę auditoriją. Augant e-komercijos galimybėms, vartotojų lūkesčiai taip pat kyla, ir jiems patenkinti bazinių funkcijų gali tiesiog nebeužtekti.

Žemiau pateikiame kelis trumpus, pagrindinių valdymo procesų, klausimus į kuriuos padės Jums nuspręsti kokių modulių Jums gali reikti verslo pradžiai:

1. Kaip ketinate priimti ir valdyti apmokėjimo procesus?

Paypal yra gerai pažįstamas vardas, kuris plačiai naudojamas tarptautiniu lygiu, tačiau tai gali būti ne pats tinkamiausias pasirinkimas tvarkant vietinius arba juridinių asmenų mokėjimus Lietuvos rinkoje.

2. Ar esate apsvarstę kokius kanalus naudosite prekių pristatymui?

Prekių atsiėmimas parduotuvėje nėra patraukliausias pasirinkimas internetinės parduotuvės lankytojams. Jei Jūsų užsakymų skaičius mažas arba turite nestandartinių produktų – siuntas patogu pristatyti per pašto skyrius. Tuo tarpu, valdant didelius užsakymų kiekius vertėtų turėti sutartį su pristatymo paslaugų tiekėjais, pvz., su DPD – vienais stipriausių pristatymo paslaugų tiekėjų Europoje (priklausomai nuo regiono ar verslo ypatybių, visada galima rasti ir kitų alternatyvų).

3. Ar ketinate veikti Europoje?

Jeigu taip, GDPR ir privačios informacijos tvarkymo moduliai yra privalomi dėl įsigaliojusių duomenų apsaugos sugriežtinimų.

Atsakius į šiuos pagrindinius ir svarbiausius klausimus, svarbu nepamiršti ir parduotuvės dizaino, kuris tinkamai atspindėtų Jūsų verslo modelį ir prekinį ženklą. Standartinė tema gali tvarkingai pateikti prekes, tačiau ji neturės jokių išskirtinių vizualių elementų, lengviau pritraukiančių klientų dėmesį.
Dėl didelės dizaino reikšmės e-parduotuvių sėkmei, oficialiame Addons Marketplace puslapyje pateikiama daugiau nei 3000 unikalių dizaino temų, pritaikytų įvairiems verslo sektoriams. Tinkama tema bei papildomi moduliai, tokie kaip susijusių ar populiariausių produktų atvaizdavimas, priminimas dėl įsimintų produktų ar naujienlaiškių siuntimo programos – turės teigiamos įtakos ne tik vartotojų patirčiai, bet ir Jūsų pardavimams.

Viskas, ko reikia dabar – pradėti

Susipažinus su pagrindiniais e-parduotuvės kūrimo žingsniais ir valdymo funkcijomis – beliko įgyvendinti kurtus planus ir pradėti nuosavo verslo kelionę! Jei susidursite su papildomais klausimais – nelikite su jais vieni. Rašykite mums el. paštu [email protected] ir mūsų komanda padės surasti reikiamus atsakymus.