Kaip surasti tinkamą internetinę agentūrą?

find-right-ecommerce-agency

Verslas klesti ir jūsų el. parduotuvė sėkmingai veikia. Rinkodara puikiai atlieka savo darbą ir klientai mėgsta jūsų produktus. Sveikiname! Kaip tikriausiai suprantate, jūsų verslo pradžioje tikę metodai dabar jau gali neveikti. Jei manote, kad be papildomos pagalbos jūsų verslas gali nustoti augti, jūs skaitote tinkamą straipsnį.

Šiais laikais yra labai daug agentūrų, vienos jų specializuojasi dirbant su tam tikromis platformomis, kitos su specifiniais klientais, tad rasti gerą agentūrą tampa nemenka užduotimi. Tačiau verslas augs tik tokiu atveju, jeigu galėsite pritraukti didesnį kiekį klientų, o tam gali padėti kvalifikuoti specialistai iš internetinės agentūros. 

Kadangi mes dirbome su daugeliu kitų agentūrų, įmonių ir elektroninės prekybos verslų, žemiau dalinamės pagrindinėmis įžvalgomis, kurios gali padėti surasti tinkamą internetinę agentūrą jūsų verslui.

Techniniai įgūdžiai ir agentūros patirtis

Visų pirma, atkreipkite dėmesį į internetinės agentūros užklasinę veiklą. Kaip ir bet kuris kitas profesionalas, kiekvienoje potencialioje agentūroje darbuotojai turėtų norėti investuoti daugiau laiko, įmonės resursus bei pinigus, kad įgytų daugiau patirties ir žinių. Taip pat, aktyviai domėtis tobulėjimu savo srityje ne tik darbo, bet ir laisvu metu.

Atkreipkite dėmesį kas sudaro agentūrų projektų komandas. Stiprūs projektų vadovai ir kvalifikuoti IT specialistai – puikus pagrindas sėkmingai įgyvendintam projektui. Rekomenduojama ieškoti agentūros, kuri turėtų sertifikuotus programuotojus, priklausomai nuo jūsų el. verslo platformos ar naudojamos technologijos. Pavyzdžiui, kai kurios IT agentūros turi sertifikuotus programuotojus, praėjusius oficialius mokymus, ir turinčių reikalingų įgūdžių bei gilesnį techninį supratimą apie platformos veikimą. Žemiau pateikiame papildomus klausimus ieškant kvalifikuotos agentūros:

 • Ar įmonė yra gerai žinoma, pripažinta technologinėje srityje ir turi patirties platformoje, su kuria norite dirbti?
 • Ar mokymai, seminarai ir renginiai yra svarbi agentūros kultūros dalis?
 • Kokius projektų valdymo metodus naudoja agentūra? Aptariant projektą su agentūra, skirkite šiek tiek laiko, kad suprastumėte, kokie metodai ir darbo pabudis bus naudojami įgyvendinant jūsų projektą.

Agentūros patikimumas – svarus rodiklis kokybiško projekto įgyvendinimui

Patikimumas, tiek kasdieninėse, tiek kritinėse situacijose, vienas iš svarbiausių elementų versle, ypač kai įmonė bus atsakinga už jūsų projekto techninę pusę. Kai iškyla IT neaiškumų, jūs norite būti tikri, kad nesklandumai bus sutvarkyti laiku. Įsivaizduokite, kad atsiranda duomenų bazės ar svetainės gedimas, kaip greitai norėtumėte išspręsti problemas? Žinoma, kuo greičiau.

Mes rekomenduojame kiekvienais metais patikrinti įmonės įgyvendintų verslo projektų veiklos ir rezultatų analizes. Ar ji turi sėkmingai įgyvendintų projektų ir patenkintų klientų atsiliepimų? Sėkmingi įrašai rodo agentūros gebėjimą teikti geriausias paslaugas vainikuojančias puikiais rezultatais. Tad prieš renkantis agentūrą, skirkite laiko pasidomėti ankstesne įmonės veikla.

Didesni ir sudėtingesni projektai, komunikacijos kultūra, plačios technologinės žinios ir įvairūs įgūdžiai bei stipri infrastruktūra yra pagrindinės priežastys, dėl kurių įmonės noriau renkasi agentūrą vietoje laisvai samdomų darbuotojų. Paklauskite savęs, kokio mąsto jūsų projektas ir kokia būtų geriausia komandos sudėtis bei dydis jūsų projektui? Jei jūsų projektas yra nedidelis, laisvai samdomo specialisto pagalbos turėtų pakakti.  Turint didesnį projektą, vieno ar keletos ekspertų gali neužtekti. Kompleksiniai projektai reikalauja didesnės kompetencijos, žinių ir įvairiapusiškų įgūdžių. Pasidairykime į projekto valdymo komandos specifiką. Priklausomai nuo jūsų verslo modelio sudėtingumo, nuspręskite, kokių tipų specialistų reikia:

 • Ar projekto komanda turi dedikuotus UI / UX specialistus, web architektus, testuotojus ir kitus specialistus?
 • Ar jūsų projektas reikalauja skirtingo profesinio lygio programuotojų, kurie užtikrintų kokybišką projekto įgyvendinimą?

Kiekvienos komandos dydis ir jų narių kompetencija priklausys nuo jūsų el. verslo apimties. Be to, išmintinga paklausti agentūros, su kuriuo komandos nariu galėsite asmeniškai susisiekti iškilus IT nesklandumams? Juk svarbiausia, kad gautumėte geriausius ir greitus rezultatus. Keletas klausimų, kuriuos verta užduoti sau bandant suprasti ar galite pasitikėti būsima įmone.

 • Ar agentūra turi patirties darbui su panašios specifikos projektais, pavyzdžiui, kaip jūsų?
 • Ar įmonė turi pakankamai vidinių resursų ar tam tikriems projektams ieško ekspertų išorėje?
 • Ar agentūra specializuojasi vienoje ar keliose elektroninės prekybos platformose? 

Panašios tiek jūsų, tiek agentūros vertybės

Niekas neabejoja, kad kliento ir agentūros vykdomas projektų ir metodų tvarkymo būdas turėtų būti panašus. Pažvelkite į įmonės vertybes ir misiją. Tai vieni iš keleto papildomų elementų, padėsiančių pasirinkti internetinę agentūrą ir pamatyti, ar jūs abu turite panašų požiūrį į verslą. IT produktų kūrimas paprastai užtrunka ilgiau nei įprasto produkto, dėl to kompleksiško projekto įgyvendinimo eigoje gali kilti nesutarimų. Kai jūsų vertybės atitinka agentūros, lengviau rasti norimą susitarimą, pagrįstą panašiomis vertybėmis ir išspręsti iškilusią problemą. Siūlome perskaityti Forbes straipsnį, kuriame rasite patarimus, kaip apibrėžti savo verslo vertybes, jei to dar nepadarėte (G. Satell, 2015).

Agentūros projektų valdymo stilius ir darbo etika

Kiekvienas projektas yra unikalus. Kai kurie projektai yra gana paprasti ir nuspėjami, kiti  – labai sudėtingi ir rizikingi. Kiekvienas iš jų reikalauja skirtingo požiūrio į projektų valdymą.

Agile, SCRUM, Kanban, Lean ir kitų projektų valdymo metodologijų sąrašas gali būti painus. Kompanijos gali naudotis griežtai tik viena ar keliomis metodologijomis, tačiau manome, kad geriausia pritaikyti skirtingus tam tikrų metodikų elementus / dalis. Tik nuodugniai aptarę savo projekto vystymo eigą, galite sužinoti ir pamatyti, ar jų požiūris atitinka jūsų poreikius. Kokia metodika geriausiai atitinka jūsų požiūrį? Projektų vadybos institutas (PMI) parašė išsamią analizę, kokie yra pagrindiniai žingsniai prieš pasirenkant tinkamą projekto valdymo metodą jūsų projektui (Burgan, S. C. & Burgan, D. S., 2014).

Jei jūsų projektas turi fiksuotą biudžetą ir jis turėtų būti įgyvendintas per tam tikrą laikotarpį, gali būti, kad jums neverta švaistyti laiko pasirenkant tinkamą projektų valdymo metodą. Tačiau, jei norite geriau suprasti, kaip agentūra rūpinsis jūsų projekto įgyvendinimu, toliau pateikiami klausimai gali jums padėti:

 • Koks yra agentūros požiūris į jūsų projekto tikslų įgyvendinimą? Ar agentūra bando išsiaiškinti kaip veikia jūsų verslo modelis? Pavyzdžiui, ar įmonė skiria pakankamai laiko, kad suprastų jūsų lūkesčius ir patikrintų, ar jie galėtų būti įgyvendinti pagal pasirinktą el. prekybos platformą. Kokias komunikacijos priemones naudoja, kad užtikrintų sklandų ir greitą bendravimą su jumis?
 • Kaip įmonė elgiasi susidūrusi su krizinėmis situacijomis? Per kiek laiko gali būti išspręsta jūsų problema? Pavyzdžiui, jūsų svetainėje yra įdiegti nauji atnaujinimai, o savaitgalį internetinis puslapis staiga nebeveikia, kiek laiko užtruks agentūrai išspręsti susidariusią problemą? 
 • Paklauskite savęs, kaip dažnai norėtumėte dalyvauti projekto valdymo procese ir ar agentūra turi reikiamą infrastruktūrą, tam tikrą programinę įrangą bei komunikacijos įrankius, kad tai įgyvendintų?

Rasti tinkamą agentūrą daug laiko ir energijos trunkantis procesas

Nors kai kurie projektai turi panašumų, jie taip pat turi tam tikrų skirtumų ir visa tai juos daro unikaliais. Nuo to priklauso ir veiksmingo projektų valdymo parinkimas, kuris nėra tik griežtas, įvairių procesų rinkinys. Projekto pobūdis ir komponentai turi parinkti tinkamiausią projekto valdymo metodą, taigi ir labiausiai tinkančią agentūrą. Visų principų, geriausių praktikų ir metodikų derinys gali būti labai vertingas, tačiau tik tuo atveju, jei jie atitinka konkrečius projekto poreikius.

Apibendrinant, įmonės augimas nebūtinai bus sunki užduotis ypač jei jums padės kvalifikuota internetinė agentūra. Priklausomai nuo jūsų projekto dydžio, gali prireikti daugiau laiko, kad išsiaiškintumėte, kaip atrasti tinkamą agentūrą, tačiau tai neabejotinai atsipirks, jei norite būti vienu iš lyderiaujančių įmonių el. prekybos pasaulyje.