PrestaShop 1.7.6 versijos atnaujinimas: 4 etapai padėsiantys išvengti SEO problemų

Praėjus šiek tiek laiko po PrestaShop naujausios versijos išėjimo, sulaukiame vis daugiau klausimų iš el. parduotuvių savininkų, kaip galimi atnaujinimai paveiks jų SEO reitingus. Daugelis tikriausiai sutiks, kad svetainės atnaujinimas atneša patobulinimų ir daugiau funkcionalumų, tačiau nesiimant prevencinių priemonių jūsų SEO reitingai gali sumažėti.

Turėdami daugiau nei 11 metų darbo patirties su PrestaShop el. platforma, dalinamės patarimais, kurie užtikrins, jog atnaujinsite savo svetainę su galimai minimaliais SEO reitingų pakitimais. Net jeigu nesiruošiate keisti savo el. parduotuvės versijos, šie etapai padės peržvelgti jūsų svetainės esamą situaciją. Pirmiausia apžvelkime SEO pakeitimus prieš sekančius etapus:

Naujausi SEO pakeitimai 1.7.6 versijoje: 

Produkto puslapis

 • SEO skirsnyje galite greitai ir paprastai peržiūrėti, kaip jūsų el. parduotuvė bus atvaizduota Google paieškos sistemoje.

Kategorijos puslapis

 • Atnaujinti numatytieji prekių ženklų ir tiekėjų svetainės adresai. 
 • HTML žymės buvo atnaujintos “Classic” temos pagrindiniame puslapyje. Naujausi atnaujinimai užtikrina, jog geresnis antraščių panaudojimas padės pagerinti SEO reitingus. Jeigu naudojate šią temą savo parduotuvėje, būtinai ją atnaujinkite. Daugiau informacijos apie naujausios versijos pakeitimus rasite čia

Kai esate susipažinę su SEO pakeitimais naujausioje versijoje, žemiau rasite 4 žingsnius, kuriais vadovaujantis, ne tik galėsite išlaikyti esamus SEO reitingus, bet ir pagerinsite esamą tinklalapio optimizaciją.

1 žingsnis. Peržvelkite esamą SEO situaciją savo svetainėje

Naujausia versija atneša naujų pakeitimų: geresni funkcionalumai, patobulinimai ir mažiau kodo problemų. Žemiau pateikiame keletą dalykų, kuriuos turėtumėte padaryti, kad tinkamai pasiruoštumėte atnaujinimams. Taip pat, jie labai naudingi peržvelgiant, ar šiuo metu yra galimų SEO problemų ir ar situacija gali būti pagerinta. 

 • Peržvelkite dabartinius SEO reitingus. Mes siūlome naudoti SEMrush įrankį, kuris padės surinkti kuo daugiau galimų duomenų prieš keičiant versijas. Siūlome ne tik susirašyti, bet ir vesti savaitinį svarbiausių raktažodžių kiekvienam puslapiui auditą. Tai padės realiu laiku sekti informaciją, greitai sureaguoti esant pakeitimams ir leis kurti geriau optimizuotą turinį. 

Taip pat, sekite ar jūs galėsite matyti, kokie pakeitimai įvyko prieš ir po versijų atnaujinimų. Atsiradus kažkokiems SEO pokyčiams, tiek teigiamiems, tiek neigiamiems, galėsite matyti kur ir kokie buvo atlikti pakeitimai.

 • Patikrinkite ar yra puslapių, kurie gali dingti. Naršant internete, tikriausiai ne kartą esate atsidūrę puslapyje su 404 užrašu. Taip dažniausiai nutinka dingus puslapiui ir laiku nesureagavus, galima lengvai prarasti savo pirkėjus. El. parduotuvės versijos pakeitimai neturėtų leisti dingti svetainės puslapiams. Svarbu laiku pastebėti ir įvardinti šias problemas. Žemiau rasite dažniausiai pasitaikančias priežastis, kurios gali nulemti puslapių dingimą
  • Naujausia versija automatiškai pakeičia dinamiškai sugeneruotus interneto adresus, tačiau rankiniu būdu pridėtos nuorodos gali likti neperkeltos. Jeigu savo el. svetainėje turite tokių internetinių nuorodų, nepamirškite jų pakeisti.
  • Nesuderinami internetinių adresų pavadinimų kodai. Gali būti, jog svetainėje naudojamos skirtingos internetinių adresų (angl. URLs) pavadinimų taisyklės. Jeigu anksčiau neišspręsite šių nesklandumų, gali būti, kad dalis jūsų svetainės puslapių dings ir atsiras 404 peradresavimai po svetainės atnaujinimo.

Norėdami įsitikinti, kad nė viena iš šių problemų neiškils, paleiskite nuskaitymo robotą (angl. Crawl robot) ir patikrinkite, ar internetiniai adresai sutampa. Pašalinus esamus nuorodų dublikatus, turėsite mažiau puslapių, tačiau  tai leis ženkliai pagerinti savo el. parduotuvės reitingus. Google paieškos sistema labai nemėgsta dublikatų ir baudžia parduotuvių savininkus sumažindama jų SEO reitingus. Tai gali būti viena iš priežasčių, kodėl jūsų SEO reitingas paieškos sistemose gali būti žemas. 

 • Numatykite kokios problemos gali įvykti. Atnaujinant svetainę, gali pasitaikyti tam tikrų informacijos architektūros pakeitimų. Prieš baigiant pasiruošimą atnaujinimo procesui, svarbu išnagrinėti galimus pakeitimus. Atliekant bet kokius pakeitimus dabartinėje svetainėje, labai svarbu patikrinti savo duomenų bazės naujausią versiją. Dalykai, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį:
  • Meniu naršymo pakeitimai.
  • Duomenų apie navigacijos tinklalapyje pakeitimai.
  • Bendra svetainės hierarchija.
  • Internetinių adresų pavadinimų sudarymo tvarka.

2 žingsnis. Sukurkite esamų internetinių adresų sąrašą

Svarbu turėti kiekvieno svetainės puslapių adresų sąrašus, kad galėtumėte į juos nukreipti kitus puslapius ir jie nepasimestų ar nedingtų. Juk kuo daugiau turinio sukuriate savo puslapyje, pavyzdžiai naujų produktų aprašymų, tuo daugiau nuorodų atsiranda. Aiškus veikiančių nuorodų sudėliojimas leidžia lengviau orientuotis puslapyje. Siūlome sukurti  tiek egzistuojančių, tiek neveikiančių adresų su galimais pataisymais sąrašus. Patariame naudoti Screeming Frog įrankį, kuris patikrintų jūsų el. parduotuvę ir sukurtų šiuos sąrašus automatiškai. Žinoma, kiekvienas įrankis, galintis identifikuoti esamas nuorodas ir nukreipiamuosius puslapius, bus labai naudingas.

3 žingsnis. Patikrinkite rankiniu būdu sukurtas nuorodas

Atkreipkite dėmesį, kurios nuorodos jūsų svetainėje sukurtos automatiškai (dinamiškai), o kurios rankiniu (statiniu) būdu. Pastarąsias į puslapį įkeliate patys, tad turite pasirūpinti, kad atnaujintoje svetainėje nukreipimai į išorinius puslapius toliau veiks. Tuo tarpu dinamiškas nuorodas automatiškai sugeneruoja PrestaShop sistema, todėl po svetainės atnaujinimo jų keisti nereikia.

PrestaShop SEO sąrašas

Vienas iš PrestaShop bendruomenės narių sukūrė SEO sąrašą, kuris pravers tikrinant ar viską padarėte teisingai ir ar jūsų parduotuvė yra tinkamai optimizuoja bei pritaikyta paieškos sistemoms. Daugiau informacijos apie tai, kaip galite pagerinti savo svetainės SEO skaitykite PrestaShop straipsnyje

4 žingsnis. Atnaujinus svetainę nepamirškite dar kartą patikrinti 

Po savo parduotuvės atnaujinimo, patikrinkite, ar neatsirado problemų, kurios galėjo kilti atnaujinant savo svetainę.  Prisiminkite ankščiau paminėtus veiksmus: dar kartą patikrinkite ar visos tiek vidinės,  tiek išorinės nuorodos veikia. Taip pat, įvertinkite ar pakito jūsų svetainės reitingai. Pateikiame keletą naudingų įrankių, kurie automatiškai seka pagrindinę metriką: SEMrush.com ir Moz.com. Šie įrankiai labai praverčia, kai norite gauti naudingų įžvalgų įvykus skirtingiems atnaujininams ar kitiems pasikeitimams savo svetainėje.

Jei viską atliksite tinkamai, SEO pakitimai turėtų nudžiuginti

Greita reakcija ir greitas problemų sprendimas, užtikrins, kad jūsų parduotuvės reitingai išliks aukšti. Tikime, kad atliekant šiuos 4 etapus prieš atnaujinant savo svetainę, ne tik išvengsite SEO reitingų nukritimo, bet ir bendrai pagerinsite savo el. parduotuvės paieškos optimizaciją.


Pirmieji gaukite patarimus apie el. komerciją 

 

Panašūs straipsniai