Trečiųjų šalių slapukų pabaiga. Ką tai reiškia mažmeninei prekybai?

treciuju saliu slapuku pabaiga

„Google“ „Chrome“ paieškos naršyklė apimanti daugiau nei 66 % rinkos pasaulyje stabdo duomenų gavimą iš trečiųjų šalių slapukų. 

Praeitą savaitę „Google“ išplatino spaudos pranešimą apie kompanijos planus nuo 2020 metų nutraukti palaikymą trečiųjų šalių slapukams „Google“ „Chrome“ paieškos naršyklėje.  Nėra tiksliai žinoma kas lėmė šį sprendimą. Galbūt tai vis didėjanti rinkos konkurencija, augantis duomenų saugumas ar noras geriau kontroliuoti duomenis gaunamus iš reklamos agentūrų. 

Ne vienas ekspertas pritaria, jog šis sprendimas stipriai paveiks skaitmeninės medijos ir mažmeninės prekybos industriją.

Tai, kad „Google“ kompanija anksčiau ar vėliau stabdys slapukų palaikymą nebuvo netikėta žinia. Praeitų metų rudenį „Google“ išplatino pranešimą apie privatumo smėliadėžę (angl. Privacy sandbox), kuri padėtų užtikrinti slapukų veiklą.

Vienas iš pagrindinių žingsnių trečiųjų šalių slapukų nutraukimui įvyks jau vasario mėnesį, kai „Google“ „Chrome“ pradės mažinti nepatvirtintų internetinių puslapių slapukų sekimą. Įvykus šiam pakeitimui, paieškos naršyklė slapukus turinčius SameSite etiketę priskirs pirmosioms šalims, o trečiųjų šalių – galės būti pasiekiami tik per HTTPS.

Ankstesni pavyzdžiai

2017 m. balandžio mėnesį. „Apple“ savo „Safari“ žiniatinklio naršyklėje pradėjo diegti intelektualią stebėjimo prevenciją užtikrinančią saugų duomenų sekimą. Neilgai trukus „Mozilla“ įgyvendino panašias priemones „Firefox“ naršyklėje. Andrew Casale, „Index Exchange“ generalinis direktorius, duodamas interviu „Adweek“ pasidalno, kad tai smarkiai paveikė reklamos agentūras Vokietijoje, kurioje „Firefox“ naudojama daug plačiau nei JAV.

Ką šie pakeitimai atneš mažmeninei prekybai? 

Daugelis ekspertų sutaria, kad identifikuoti internetines auditorijas bus sunkiau po „Google“ Chrome” pakeitimų, kuri šiuo metu užima daugiau nei pusę rinkos. 

Galime tik spėti, kad „Google“ kompanija sugalvos naujų įrankių, kurie leis surinkti kokybiškesnių įžvalgų apie pirkėjo kelią. Šiuo metu internetinių parduotuvių turėtojams rekomenduojame pradėti taikyti įrankius leidžiančius rinkti duomenis su svetainės lankytojų sutikimu ir pateikti kokybiškas analizes. Tai leistų pagerinti verslo rezultatus, kadangi naudotumėtės pirmaisiais duomenų šaltiniais. 

Naujausi „Signal tyrimai rodo, kad  pirmųjų šaltinių duomenų naudojimas sukuria geresnę apsipirkimo patirtį vartotojui:

Šaltinis: Signal.com

Nepaisant to, kad du metai gali atrodyti kaip ilgas laiko tarpas, deja, susiklosčiusi situacija reikalauja palaipsnio pasiruošimo. Siūlome pradėti taikyti įrankius ir metodus, kurie leistų surinkti duomenis tiesiogiai iš vartotojų už jiems naudingus pasiūlymus. 

Pateikiame keletą „PrestaShop“ parduotuvėms skirtų įrankių ir modulių, kuriuos rekomenduojame naudoti remiantis ilgalaike „PrestaShop“ prekybininkų patirtimi.

  • Produktų atnaujinimas” modulis. Šis modulis leidžia pirkėjams pasirinkti, kada jie nori gauti produkto atnaujinimus ir kitą susijusią informaciją, tad galėsite siųsti pasiūlymus auditorijai, kurią tai tikrai domina. Taip pat, tai leidžia pirkėjams užsisakyti produkto naujienas ir gauti naujausią informaciją tiesiogiai į savo el. pašto dėžutę.  
  • Palikto pirkinių krepšelis” modulis. Automatiškai išsiųskite iki 5 personalizuotų laiškų, kurie primintų pirkėjams apie jų pirkinius. Šis modulis leidžia padidinti galimus pardavimus net iki 4 procentų. Lengvai sukuriami ir pritaikomi parduotuvės tematikai el. paštų „paruoštukai“ leidžia pasiekti norimą auditoriją.
  • Pardavimų statistikos modulis. Šis modulis leidžia matyti užsakymų, pardavimų ir gamintojų duomenis bei likusių produktų informaciją vizualinių grafikų ir lentelių pagalba.
  • Piwik“. „Piwik“ pateikia išsamias ataskaitas apie jūsų svetainę ir jos lankytojus, įskaitant jų naudojamus paieškos variklius ir raktinius žodžius, vartojamą kalbą, mėgstamus puslapius ir dar daugiau. Tai yra nemokama atvirojo kodo alternatyva „Google“ „Analytics“, kuriai naudojamas pirmosios šalies duomenų rinkinys.
  • Su gimtadieniu modulis. Padidinkite klientų lojalumą siųsdami jiems ypatingus sveikinimus su gimtadieniu. Šio modulio panaudojamas labai platus: galite siųsti sveikinimą, nuolaidų kuponus ar dovanas.
Tai tik keli veiksmai, kuriuos rekomenduojame pradėti, kad jūsų svetainės duomenų stebėjimas būtų efektyvesnis. „PrestaShop“ modulių ir temų parduotuvėje galima rasti dar daugiau skirtingų modulių, kurie padeda rinkti arba analizuoti klientų pirmosios šalies duomenis.

treciuju saliu slapuku pabaiga

Be abejo, naujausias „Google“ žingsnis rodo, kad reklamos milžinė peržiūri savo vaidmenį pasaulinėje reklamos ekosistemoje. Turėdama aiškius finansinius interesus, bendrovė nori šį pokytį panaudoti kuo teisingiau. Kita vertus, tai bet kokiu atveju turėtų būti traktuojama kaip galimybė atnaujinti savo procesus ir vertės siūlymus, siekiant sukurti tvaresnius, kokybiškesnius ryšius su klientais, kad būtų galima išnaudoti tolesnį verslo potencialą.

Galbūt jums gali prireikti palaikymo, kad tai padarytumėte teisingai? Pakalbėkime!


Pirmieji gaukite patarimus apie e-komerciją 

​[mc4wp_form id=”101″]

Panašūs straipsniai