Kalėdos – kaip paversti prekių grąžinimo grėsmę į galimybę?

Kalėdų senelis su Kalėdomis jau ant nosies, nenuostabu, kad Kalėdos yra vienas geriausių sezonų visai e-prekybai. Žmonės linkę pirkti produktus bei dovanoti savo mylimiesiems, draugams, kolegoms ir patiems sau. Nuolaidos yra visur, ir tai yra visiškai suprantama, siekiant padidinti pardavimus. Bet ar žinojote, kad Kalėdos taip pat yra vienas iš didžiausių produktų grąžinimo sezonų?

Kai kuriems prekybininkams tai gali būti didžiausias košmaras, tačiau kai kuriems tai gali būti galimybių sezonas, kada galima pritraukti daugiau klientų. Kada mes kalbame apie tam tikrus klientus, turime omenyje,  e-parduotuvių vadinamą auksą –  ištikimus klientus, kurie jūsų parduotuvėje lankosi dažnai ir perka prekes nuolatos. Kaip tokius pirkėjus pritraukti?

Vienas iš sprendimų yra patrauklios grąžinimo politikos sudarymas. Šaime straipsnyje galėsite perskaityti, kaip tai padaryti.
Prieš sakydami “NE” grąžinimo poltikai, siūlome atkreipti dėmesį į keletą faktų bei tai, kaip grąžinimo politka gali padėti jūsų el. prekybos verslui augti.

“UPS” įmonės teigimu, 67% e-komercijos pirkėjų prieš pirkdami patikrina internetinių parduotuvių grąžinimo politiką. Jei jiems nepatinka tai, ką jie randa, jie išeina iš el. parduotuvės.
– “eMarketer” apklausa rodo, kad 39% švenčių pirkėjų prieš perkant internetu, ieško nemokamos grąžinimo politikos
– Buvęs “Zappos” paslaugų ir operacijų direktorius Craig Adkins kartą sakė: “Mūsų geriausi klientai turi didžiausią pelningumą, tačiau jie taip pat yra tie, kurie daugiausia praleidžia su mumis ir yra mūsų pelningiausi klientai”.
– “ASOS”, viena didžiausių Jungtinės Karalystės el. rūbų parudotuvių savo drabužius/prekes siunčia jau su grąžinimo maišeliu, tai padidina gerą vartotoją patirtį ir skatina sekantį kartą apsipirkti toje pačioje parduotuvėje.

Taigi klausimas ar turėtume mokytis iš geriausių? Manome, kad taip, todėl trumpai aprašėme pagrindinius žingsnius kaip teisingai parengti grąžinimo politiką:

1. Grąžinimo politiką padarykite paprasta ir aiškia!
Grąžinimo politika turi būti kuo paprasesnė ir suprantama, jog potencialus prikėjas nepasimestų tam tikruose etapuose ir nekiltų tam tikrų neaiškumų. Kiekvienas papildomas klaustukas gali nutraukti pirkimo procesą.
2. Neslėpkite savo grąžinimo politikos!
Neslėpkite savo politikos ir padarykite ją aiškiai matoma jūsų tinlapyje. Neverskite jūsų klientų jos ieškoti, kadangi tai gali būti vienas iš didžiausių faktorių, priimant pirkimo sprendimą.
3. Nekopijuokite turinio bei sąlygų iš kitų tinklapio!
Didžiausia klaida, kurią turbūt galite padaryti – kopijuoti grąžinimo politiką iš kitų tinklapių, el. parduotuvių. Visos parduotuvės yra skirtingos kaip ir jų prekių kategorijos, pristatymo sąlygos ir garantijos. Atidžiai peržvelkite savo poltiiką bei jos nuostatos, jog vėliau netektų gailėtis.
4. Venkite „baisių“ frazių.
Dauguma klausimų pirkėjams kyla tada, kada pirkėjai mato tokias frazes kaip “Mes neatsakome už”, “jums reikalingas” ir t.t. Eliminuokite visas abejones klientams, tapkite atsakingi už viską.

Grąžinimo politika gali būti jūsų kelias į sėkmę arba kelias į nuostolius, kadangi visa tai labai priklauso nuo jūsų nustatytos strategijos, kurią pasirinksite. Turite turėti ištobulintus logistikos kanalus bei gerą aptarnavimą, kuris leistų jums sumažinti kaštus bei vartotojo patirtį paversti geriausia, kokia įmanoma. Tokiu būdu ne tik išsiskirsite, tačiau ir pranoksite savo klientus, prisiviliodami ne tik naują pirkėją, tačiau ir kurdami santykį su esamu.

Sėkmingų ir džiaugsmingų Šv. Kalėdų!