Kodėl verta išbandyti A/B testavimą?

A / B testavimas – tai būdas palyginti dvi skirtingas, tačiau tos pačios elektroninės parduotuvės versijas, kad galėtumėte pamatyti, kuri versija parodo geresnius rezultatus. A/B testavimo metu sukuriamos dvi svetainės versijos. Lankytojų srautas yra padalinimas atsitiktinai į dvi vienodas dalis ir dalis nukreipiama į versiją A, kiti – į versiją B. Tokio testavimo tikslas – rasti versiją, per laiką parodančią geresnius rezultatus ( pvz., didesnį pardavimų kiekį arba kitus rodiklius) ir pradėti naudoti ją ilgesniam laikui. Kitaip tariant, tai yra būdas leisti savo e-parduotuvės lankytojams nuspręsti, kas gali teigiamai paveikti jų sprendimų priėmimą ir pagerinti jūsų pardavimus.

 

Dažniausiai A / B testavimo efektyvumui matuoti naudojami rodikliai yra pardavimai, konversijos, atmetimo rodiklis (bounce rate).

 

Ką galima testuoti su A / B testais? Tiesą sakant, viską. Žemiau pateikiame kelis pavyzdžius, kuriuos galite išbandyti iš karto:

 

  1. Atsiskaitymo puslapis (Checkout page)

Kaip atrodo jūsų prekių krepšelių atmetimo rodiklis? Jeigu jis nėra tobulas, gal verta išbandyti atsiskaitymo puslapio tobulinimą?

Nors vis dar galite būti prirpratę prie  5 puslapių atsiskaitymo kai perkate prekes, tai svarus argumentas, dėl kurio turėtumėte toliau turėti 5 atsiskaitymo etapus.

Išbandykite vieno puslapio atsiskaitymą savo parduotuvėje ir pažiūrėkite kaip tai paveiks Jūsų krepšelių atmetimo rodiklį

  1. Pradinio puslapio dizainas

Tikriausiai naudojate paveiksliuką ar kitą medijos formatą savo pradiniame puslapyje. Iškart gali kilti klausimas – kuris formatas geriausias? Statinis paveiksliukas arba vaizdo įrašas? Kaip galite būti tikri, kuris variantas labiausiai pritraukia jūsų kliento dėmesį ir paskatina juos ilgiau būti Jūsų parduotuvėje?

Jeigu pradiniame puslapyje naudojate antraštes ir tekstą, išbandykite jo kokybę, ilgį arba pabandykite pašalinti jį iš viso.

Atmetimo rodiklis matuoti pokyčius čia tiks puikiai.

  1. Ragininimai atlikti veiksmą arba „CTA“ mygtukai

Idealiu atveju šie mygtukai turėtų padėti jums skatinti pardavimus ir konversijas, todėl tinkamas šių mygtukų dizainas yra labai svarbus. Atlikite A/B testus, kad sužinotumėte tinkamiausią variantą Jūsų e-parduotuvei

Spalva – nuspręskite, kokią emociją norėtumėte komunikuoti naudodami su savo „CTA“ mygtukais ir tada išbandykite įvairias spalvas, kad surastumėte tinkamiausią variantą.

Dydis – jūsų CTA turi būti aiškiai matomas, bet skirtas ne blaškyti parduotuvės lankytojus. Tinkamiausias dydis gali priklausyti ir nuo bendro puslapio dizaino.

Kūrybinis tekstas (copywriting) – frazės, kurios gali patraukti mažmenininkų dėmesį, gali netikti prabangiems butikams, todėl įsitikinkite, kad Jūsų žinutė yra skirta būtent Jūsų tikslinei auditorijai.

 

Pradinio puslapio dizainas, atsiskaitymo puslapis ir mygtukai yra tik keletas greitų pavyzdžių A/B testavimui, tačiau Jūs galite ir turėtumėte patikrinti viską, kas gali daryti įtaką Jūsų e-parduotuvės pardavimams. Kiti aspektai, kuriuos galite ištestuoti:

  • El. parduotuvės puslapių dizainas ir jo elementų išsidėstymas
  • El. parduotuvės stilius
  • Prekių kainos
  • Akcijos
  • Antraštės ir kiti tekstai el. parduotuvėje (copywriting)
  • Paveikslai ir kita vaizdo medžiaga

A / B testavimas yra daug platesnis negu galėjome paminėti šiame straipsnyje, tačiau tikimės, kad bus tinkamas įvadas į šią temą. Jeigu Jums reikės konsultacijų dėl A /B testavimo ar kitos pagalbos su skaitmenine rinkodara būtinai susisiekite su [email protected] arba užpildykite formą mūsų kontaktų puslapyje.