Pavasarį „Invertus“ komanda pradeda su džiugiomis naujienomis – mūsų biuras Danijoje auga! Prie komercijos padalinio prisijungė Simone Chimera, kuris bus atsakingas už Skandinavijos regiono plėtrą.
Simone yra sukaupęs didžiulę patirtį dirbant su inovatyviais tarptautiniais projektais, todėl norime pasidalinti pokalbiu su nauju mūsų įmonės nariu, kuriame jis ne tik papasakos apie savo karjeros kelią, bet kartu pristatys įžvalgas apie e-komercijos tendencijas ir sėkmingą jos plėtrą.

 

Simone, trumpai papasakokite apie save. Kaip prasidėjo Jūsų karjeros kelias ir kuo užsiimate gyvenime?

Mano trumpa dosjė – esu Simone Chimera, man 32 metai. Ilgą laiką gyvenu Danijoje, tačiau mano gimtoji šalis – Italija. Mano profesinė aistra – įmonių strategijų kūrimas, įgyvendinimas ir verslo plėtra.

Dėl sukauptos patirties buvau pakviestas prisijungti prie Danijos startuolių centro trenerių komandos bei tapau net keleto „Fintech“ delegacijų narys. Vis dėlto, mano svarbiausia ir širdžiai mieliausia gyvenimo pareiga – tėvystė, esu vienišas 10 metų dukrelės tėtis. Kaip ir daugelis, stengiuosi suderinti visas įdomias ir besisukančias aplink mane veiklas gyvenime.

Labai džiaugiuosi radęs būdą, kaip išlaikyti puikią pusiausvyrą tarp darbo ir kitų mane įkvepiančių veiklų. Vieną savaitę tiesiogine šia žodžio prasme ariu kaip darbinis arklys ir stengiuosi kuo produktyviau išnaudoti darbui skirtą laiką – daug keliauju po Europą, stengiuosi palaikyti verslo santykius su esamais klientais bei didinti strateginių partnerių tinklą, dalyvauju startuolių plėtros veikloje ir daugelyje kitų veiklų, kurioms išvardinti reikėtų ne vienos ir dešimties minučių laiko. Kitą savaitę mano dėmesys atitenka šeimai: stengiuosi kuo daugiau laiko leisti su dukra, nuvedu ją į mokyklą, padedu atlikti namų darbus, kartu gaminame vakarienę ir tiesiog smagiai leidžiame laiką.

Grįžtant prie profesinės veiklos, džiaugiuosi, jog buvau pakviestas prisijungti prie didelės startuolių bendruomenės. Kaip mentorius – teikiu verslo valdymo ir vystymo patarimus daugiau nei 2000 narių. Jaučiu ypatingą pagarbą antrepreneriams ir jų veiklai, todėl labai džiaugiuosi, jog mano sukaupta patirtis leidžia prisidėti prie strateginio jų vizijų įgyvendinimo. Mano aistra – žmonės, augimas ir gerosios patirties sklaida, o be šių trijų dėmenų lygtyje, sėkmingas įmonės augimas yra neįmanomas.

Dar vienas svarbus mano karjeros tarpsnis – 7 metai praleisti su „Trustpilot“ – internetinės patirties dalinimosi platformos – tarptautine plėtra. Tai buvo neįkainojama patirtis! Kai komandos narių skaičius išaugo iki 600 ir išsiplėtėme į 5 biurus trejuose žemynuose, nusprendžiau keisti savo profesinį kelią ir prisijungiau prie pokyčių kūrimo mokėjimo sektoriuje.

Ilgametė patirtis internetinės komercijos versle leido suprasti, jog didžiausi šio sektoriaus žaidėjai dažnai naudojosi vartotojų žinių stoka. Prisijungiau prie „Yourpay“ komandos su pagrindine savo misija – pritaikyti rinkai atsakingą verslo modelį, kuris leido per 3 metus sukurti skaidrią ir patogią mokėjimo sistemą, lėmusią naujas žaidimo taisykles šiame sektoriuje.

Dirbant su „Yourpay“ teko daug bendrauti su e-parduotuvių valdytojais, todėl per tuos metus turėjau progą pamatyti, kaip savo pozicijas rinkoje įtvirtino „PrestaShop“. Tai mane labai sužavėjo! Prisijungiau prie „Invertus“ komandos, jog kartu dar stipriau atskleistume „PrestaShop“ ekosistemos plėtros galimybes.

Kaip Jūs sužinojote apie „Invertus“? Gal prisimenate, kokie buvo pirmieji įspūdžiai?

Apie „Invertus“ pirmą kartą sužinojau prieš keletą metų, kai įvertinusi didžiulį potencialą plėsti „PrestaShop“ ekosistemą Skandinavijoje, ši įmonė atidarė savo pirmąjį padalinį Danijoje. Mokėjimo paslaugų teikėjai – svarbi e-komercijos dalis, todėl pradėjau bendrauti su įmonės steigėju ir generaliniu direktoriumi – Linu Gudonavičiumi. Jo vedama komanda jau nuo 2008 metų artimai bendradarbiavo su „PrestaShop“ centriniu biuru. Žinojau, jog „Invertus“ užima strateginio partnerio rolę ekosistemos tobulinime ir plėtroje, todėl supratau, jog norint būti reikšmingų e. prekybos pokyčių dalimi – ši komanda yra tinkamiausias bendražygių būrys būtent šių tikslų įgyvendinimui.

Internetinio paslaugų kūrimo agentūros sėkmei didžiausią įtaką turi rinkos išmanymas ir technologijos valdymas. Didžiausius pasiekimus demonstruoja techniškai stipriausios komandos, todėl matydamas „Invertus“ atsidavimą ir bendrą darbą, kartu su pagrindine „PrestaShop“ programuotojų komanda, esu 110% įsitikinęs ir mūsų bendro darbo sėkme.

Esu be galo sužavėtas savo viešnage „Invertus“ biure Kaune. Mane pasitiko intensyvus ir produktyvus darbas, savo srities profesionalų komanda– esame išsikėlę ambicingus tikslus bei ruošiamės nuversti kalnus! Labai džiaugiuosi, jog lengvai integravausi prie čia dirbančių žmonių ir jaučiuosi tapęs įmonės dalimi, o tai nuostabus jausmas! Apjungę skirtingas patirtis sukūrėme vieną stipriausių strategijų, kokias esu matęs per savo jau galima sakyti ilgus darbo metus.

 

Vis pabrėžiate strategijos svarbą. Gal galite atskleisti pagrindinius Skandinavijos regiono tikslus? Kokių pokyčių turėtų sulaukti šio regiono bendruomenė?

Mes sieksime išsiaiškinti „PrestaShop“ ekosistemos augimo galimybes, koncentruodamiesi į šiuos pagrindinius tikslus:
• Pirmiausia, įtvirtinti savo pozicijas tarp elektroninės komercijos lyderių, kurie prisiima atsakomybę ne tik už sėkmingą ekosistemos plėtrą, bet ir bendruomenės stiprinimą;
• Taip pat, plėsti „PrestaShop“ ekosistemos galimybes, integruojant svarbiausius Skandinavijos šalių paslaugų tiekėjus bei gerinti vartotojų patirtį;
• Stengsimės sutelkti dėmesį į verslo ir vartotojų patirtis, kad galėtume teikti rodikliais pagrįstą komunikaciją, pagal individualius sektorių ypatumus.
• Galiausiai, telksime mūsų bendruomenę Skandinavijos šalyse, skatinsime nuolatinį bendravimą ir gerosios patirties sklaidą, organizuojant „verslo pusryčius“, susitikimus, konferencijas ir kitus renginius.

„Mes padarysime viską, ką galime, naudosime geriausias praktikas, kurias matome Europoje, ir kovosime 110%, kad įgyvendintume siekius, sustiprinti visą ekosistemą. Kiekvieną dieną turime daryti šiek tiek daugiau, įdėti dalelę savęs, norint įgyvendinti mūsų ambicingus tikslus“.

Siekdami įgyvendinti užsibrėžtus tikslus, esame sudarę ir detalų veiksmų planą. Mūsų pirminis siekis – užmegzti stiprias partnerystes su e-komercijos ambasadoriais bei industrijos partneriais. Taip galėsime užtikrinti, jog „PrestaShop“ e-parduotuvių valdytojai turės tinkamus įrankius ir funkcionalumus sėkmingam e-verslo vystymui.

Mes ir toliau intensyviai dirbsime, siekiant sutelkti kitas stiprias agentūras į „Invertus“ partnerių ratą. Aktyvus bendradarbiavimas bei patirties dalinimasis leis greičiau įgyvendinti šiuos bendrus tikslus. Manau, jog šis žingsnis, dar labiau sustiprins „PrestaShop“ bendruomenės vardą e-komercijos rinkoje. Kaip minėjau, organizuosime verslo pusryčius, į kuriuos aktyviai kviesime agentūras, partnerius, verslo atstovus. Šių renginių tikslas – palaikyti nuolatinius ryšius tarp pagrindinių bendruomenės narių, siekiant kurti stiprius bendrus projektus.

Taip pat, jaučiame pareigą skleisti gerąją patirtį ir edukuoti parduotuvių savininkus ir kitas agentūras apie tai, kokie lūkesčiai turėtų būti keliami kitiems ekosistemos nariams, ir kaip mes visi galime augti kartu. Dėl šios priežasties mes aktyviai dalyvausime ir rengsime konferencijas ir pristatysime mokymo programas kūrėjams, prekybininkams ir interneto savininkams.

Galiausiai, mūsų „PrestaShop“ bendruomenė Skandinavijoje privalo turėti visas galimybes, leidžiančias jų verslui plėstis į kitas rinkas. Aš esu čia, kad padėčiau jiems augti ir rasti sprendimus, kaip mes galime integruoti geriausius internetinės komercijos paslaugų tiekėjus, suteikiant platformai dar didesnes veikimo galimybes.

Džiaugiuosi dėl suteiktos galimybės padėti auginti visą „PrestaShop“ bendruomenę Skandinavijoje. Esame ypatingai atviri bendradarbiavimui – jeigu norėtumėte prisijungti ir tapti „PrestaShop“ ekosistemos dalimi arba matote taisytinas vietas – labai laukiame žinių iš Jūsų!

Kokias tendencijas matote rinkoje? Kaip galima jomis pasinaudoti?

Vis garsiau kalbama, jog artėja 4.0 Pramonės revoliucija, kuri pasižymės dar intensyvesniu procesų automatizavimu ir globaliais duomenų mainais. Mes naudosime balsu valdomus virtualius asistentus, kuriems sudiktuosime norimus produktus, o jie automatiškai atliks likusius žingsnius, dėl prekių pristatymo į namus. Siekiant įgyvendinti šią ir panašias technologijas, turime suburti tinkamus partnerius ir sukurti reikalingus įrankius, kad ateinanti karta galėtų pilnai išnaudoti tokias galimybes.

Žvelgdami į technologijų mastą šiuo metu, galime sakyti, jog einame į protingesnę ateitį, kai vartotojai galės išvengti gaišaties dėl rutininių užduočių. Viskas tampa automatizuota ir sinchronizuota. Tokie patys privalumai bus pritaikomi ir internetinio verslo valdytojams, kai vieno paspaudimo užteks integruoti e-parduotuvę kartu su tarptautinėmis prekybos ir administravimo sistemomis.

Įmonės turi būti supažindintos, kaip savo naudai pasitelkti įvairius pardavimo kanalus: e-parduotuves, internetines pardavimo sistemas, „SoMe“ kanalus ir fizines parduotuves. Vystomos technologijos turi suteikti galimybes įgalinti visus 4 kanalus. Augant e-komercijos svarbai, vadinamieji „omni kanalai“ taip pat turi būti integruojami, jeigu norime praplėsti dabartines galimybių ribas – ir tai sritis, į kurią koncentruosis patyrusi „Invertus“ komanda.

Kaip žmonės gali su Jumis susisiekti?

Su komanda lauksime Jūsų elektroninių laiškų adresu [email protected] ir mes pasistengsime kuo greičiau su visais susisiekti!