Svarbiausi svetainės rodikliai, kuriuos reikia stebėti savo e-parduotuvėje 2019 metais

E-komercijos rinka auga ypač sparčiai- klientai ieško ne tik patrauklaus turinio pasiūlos, bet ir personalizuotos apsipirkimo patirties. Įmonės, kurios nenori apleisti rinkos pozicijų, turėtų rimtai įvertinti kaip gerai išmano apie jų tikslinių klientų poreikius, vartotojų elgseną internete bei rinkos tendencijas.

 

Ar žinote kokie produktai turėtų būti pateikiami populiariausių sąrašo viršuje? Kaip tinkamai pritaikyti savo e-parduotuvę pagal pagrindinių klientų segmentus? Ar Jūsų rinkodaros strategija yra efektyvi ir veikia kaip tikėtasi? Nei vienas iš pateiktų klausimų negali būti atsakyti be puslapio lankomumo ir  analizės įrankių.

 

PrestaShop supranta tokios analizės svarbą, todėl vartotojų lankomumą galima stebėti pačioje platformoje. Deja, dažnu atveju tik šio rodiklio gali neužtekti, siekiant priimti strateginius verslo sprendimus ir gerinti el. parduotuvės pardavimus. Daug daugiau svarbių rodiklių galima sekti su „Google Analytics“ integracijos moduliais, kurie leis atlikti išsamesnes analizes, pagal individualius poreikius.

 

Norime palengvinti bei sutaupyti bent šiek tiek Jūsų laiko mokantis išnaudoti visas šio įrankio galimybes, todėl šiame straipsnyje pasidalinsime savo įžvalgomis apie 5 svarbiausius svetainės rodiklius, kuriuos turėtumėte pradėti stebėti su „Google Analytics“.

 

 

1.Konversijos rodiklis (angl. Conversion Rate)

 

 

Konversija (angl. conversion) gali būti bet koks veiksmas, kurio tikitės iš jūsų e-parduotuvės lankytojų – nuo prisiregistravimo naujienlaiškiui iki prekių pirkimo. Dažniausiai, konversijos koeficientas apskaičiuojamas atliktų pirkimų skaičių dalijant iš visų lankytojų skaičiaus per nutartą laiko tarpą. Pavyzdžiui, jei svetainė sulaukė 100 lankytojų per mėnesį iš kurių sugeneravote 10 pardavimų – konversijos rodiklis skaičiuotųsi 10 padalinus iš 100, kas būtų 10%.

 

Paprastai, e-komercijos įmonėse šie skaičiai nėra tokie aukšti. Rinkos vidurkis – apie 2% lankytojų, kurie konvertuojasi į perkančius klientus. Jei jūsų konversijos rodiklis yra 2% ar didesnis, tai parodo Jūsų sėkmingai vykdomą rinkodarą ir patrauklų elektroninės parduotuvės dizainą!

 

Nors konversijų rodiklį galima apskaičiuoti padalijus pardavimus, gautus iš viso e-parduotuvės srauto (kurį stebi ir PrestaShop turimi analitiniai rodmenys), stebint konversijos rodiklį su „Google Analytics“ galima matyti, kurie srauto šaltiniai ir kanalai (pvz. Facebook, Instagram) yra efektyviausi ir atveda geriausiai perkančius klientus. Tokie duomenys gali būti labai vertingi vertinant skirtingų kanalų svarbumą Jūsų verslo strategijai.

 

2.Visuminė Kliento vertė (ang. Customer Lifetime Value)

 

Visuminė kliento vertė (VKL) tai – numatoma pelno sąmata, kurią galima sukurti iš santykių su konkrečiu vartotoju. Šios analizės tikslas, įvertinti individualaus kliento galimų sugeneruoti pajamų dalį per visą jo ir įmonės bendradarbiavimo laikotarpį. VKL leidžia nustatyti taikomų vartotojų išlaikymo strategijų efektyvumą ir pateikti įžvalgas apie reikalingas investicijas naujų klientų pritraukimui. Teisingai apskaičiuotas rodiklis suteikia išskirtinos informacijos, kadangi vertinama vidutinė užsakymo vertė, pirkimo dažnumas, kliento gyvavimo trukmė ir pelno maržą. Tuo pačiu, dėl skirtingų kintamųjų, šių duomenų rinkimo procesas yra kompleksinis ir sudėtingesnis.

 

3.Vartotojo Pritraukimo Kaštai (ang. Customer Acquisition Cost)

 

Tai rodiklis apjungiantis marketingo, rinkos analizės, reklamos ir kitus galimus kaštus, kurie pasitelkiami klientų rato plėtrai. Šis rodiklis apskaičiuoja bendrą investuotą pinigų sumą į kiekvieno naujo vartotojo pritraukimą nustatytam laikotarpiui.

 

E-komercijos srityje didžiausia dalis marketingo kaštų skiriama, būtent, klientų atvedimui ir išlaikymui, todėl jeigu šis skaičius viršija numatomą visuminę kliento vertę, tai svarbus signalas, jog dabartinis jūsų veiklos modelis yra nuostolingas.

 

Šie skaičiavimai padeda įvertinti strateginius verslo procesus ir nuspręsti kiek įmonės išteklių gali būti pelningai panaudota vienam vartotojui ir kokie rinkodaros kanalai labiausiai prisideda prie naujų klientų pritraukimo už investuotą sumą.

 

4. Atmetimo Rodiklis (ang. Bounce Rate)

 

Šis rodiklis skirtas analizuoti svetainės lankytojų elgesį e-parduotuvėje. Atmetimo rodiklis fiksuoja kai lankytojas išeina iš puslapio be jokios interakcijos ar be apsilankymo kitame svetainės puslapyje. Tai leidžia įvertinti svetainės lankytojų elgseną ir ar svetainė tinkamai įtraukia juos su pateiktu turiniu.

 

Atmetimo rodmenų analizė nėra sudėtinga. Jos rezultatams didelę įtaką daro svetainės turinio pobūdis bei ateinantis srautas. Pvz. Tikėtina, jog e-parduotuvės lankytojai, apsilankę puslapyje per paieškos sistemą, pasižymės mažesniu atmetimo rodikliu, lyginant su lankytojais, kurie ateis iš socialinių tinklų paskyros. Tokias situacijas galima išspręsti sukuriant specialų nukreipiamąjį puslapį lankytojams ateinantiems iš socialinių tinklų paskyrų. Tai ne tik sumažins atmetimo rodmenis, bet ir sukurs papildomų galimybių padidinti pardavimus.

 

Įgudus analizuoti atmetimo rodiklį, kitas labai svarbus rodiklis – pirkinių krepšelio atsisakymų procentas (angl. cart abandonment rate), kurį galima stebėti ir PrestaShop valdymo pulte, bet apie tai plačiau papasakosime kituose straipsniuose.

 

5. Reklamos išlaidų grąžos rodiklis (ang. Return on Ad Spend)

 

Reklamos išlaidų grąžos rodiklis (RIGR) – vienas iš paprasčiausių išlaidų grąža grįstų  rodiklių. Tai sugeneruotos pajamos, pritrauktos iš pasirinkto rinkodaros kanalo (pvz., mokama Google AdWords reklama) padalintos iš bendrų išlaidų, skirtų tam kanalui. Taip Jūs galėsite detaliai įsivertinti kiekvieno kanalo efektyvumą Jūsų pasirinktam klientų segmentui.

 

Apjungus šiuos duomenis kartu su vartotojo pritraukimo kaštais matysite visapusišką rinkodaros kanalų našumą ir pelningumą, kurie leis sustiprinti dabartinę verslo strategiją ir atitinkamai perskirstyti  rinkodaros biudžetą.

 

Tai buvo 5 pagrindiniai rodikliai, su kuriais norėjome supažindinti plačiau. Norint pasiekti sėkmę šioje dinamiškoje rinkoje, e-parduotuvių valdytojai turi nuolatos stebėti pagrindinius rodiklius. Taip galėsite ne tik tinkamai atliepti į vartotojų poreikius bei būti vienu žingsniu priekyje, bet ir sugebėti prognozuoti, ko klientai ieško lankydamiesi internetinėje parduotuvėje.

 

Tikimės, jog sugebėjome perteikti analizės svarbą, kadangi aprašomi rodikliai leis kurti verslo strategiją, pagal individualius Jūsų klientų poreikius. Turint omenyje nesudėtingas Google Analytics integracijas su PrestaShop, mes rekomenduojame nieko nelaukus pradėti sekti Jūsų svetainės lankomumo duomenis.

 

Susidūrus su neaiškumais nepamirškite, jog visada galite kreiptis į mūsų komandą el. paštu: [email protected]

 

Interested in reading more? Sign-up for our exclusive content!

* indicates required